Ne-am mutat www.rockoteca.info

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Capitolele 4,5

In jos 
AutorMesaj
Lostinthedarkness
Administrator
Administrator

Scorpion Numarul mesajelor : 649
Varsta : 23
Localizare : Acvanistan
Puncte : 826
Data de inscriere : 07/03/2009

MesajSubiect: Capitolele 4,5   Dum Apr 26, 2009 9:21 am

Capitolul 4-Pasiune

-Bine!am cedat eu.
-Multumesc!spuse ea,imbratisandu-ma.
Era la fel de vesela ca si mine.A parasit incaperea.M-am asezat langa David.El ma privea cu atata dragoste,incat ma mira.M-a luat de mana si ma mangaia incet.
-Nu imi vine sa cred ca au trecut 17 ani!ofta David.
-Nici mie.David,te iubesc!i-am zis,atingandu-i obrazul.
-Stiu!zise,apropriindu-se de mine.
M-a sarutat pe gat incet.Am fugit de el,jucausa,dar am cazut pe jos,iar el peste mine.M-a sarutat pe buze.De data asta buzele lui erau calde si moi,aporape topiindu-le pe ale mele.Bratele lui m-au cuprins incet,cu fermitate,strangandu-ma la pieptul sau.Am faut dragoste in sufragerie.Iuliana nu s-a miscat din camera ei.
Am plecat dimineata la Maria.Cand am intrat,ea plangea pe canapea,iar Vlad se simtea rau.Se purta foarte ciudat,iar ochii lui au devenit portocalii,din cei verzi.Pielea ii era palida,ca a unui vampir.
-Mama,Maria are nevoie de tine!a zis Iuliana,intrand in hol.
David plecase spre masa.
-Imediat,draga!am raspuns.

Capitolul 5-Comemorarea

Am pasit in living.Vlad statea intr-un colt,iar Maria vorbea despre Adrian.
David se aproprie de mine si imi sopti:
-Noi vom ramane impreuna,orice ar fi!
-Sa speram!i-am spus.
-Iti promit ca asa va fi!continua cu promisiunile.
Vlad se uita la noi insistent.Nu puteam sa ii citesc gandurile,ceea ce era bizar.Cezar si Alexa intrara in camera,au imbratisat-o pe Maria si s-au aszat la masa.
Dupa ce am luat cina,am plecat spre casa.Vlad plecase in oras,ceea ce o ingrijora pe Maria.
De la casa noastra se vedea fum.Am ajuns in fata casei care ardea.Iuliana a inceput sa planga,iar David era nelinistit.Voia sa intre in casa ca sa ia albumul de familie.
-Trebuie sa intru acolo sa salvez albumul!zise David.
-Lasa dracului albumul!Poti sa mori!am strigat eu.
Dar el nu m-a ascultat.Am tipat dupa el,dar nu mi-a raspuns,ci mergea spre casa,grabit.Deodata s-a auzit tipatul lui.Am strans-o puternic la piept pe Iuliana.David arsese in flacari.

Dupa doua luni de la moartea lui David,simteam un gol in inima,de parca mi-ar fi scos-o cineva.

Photobucket" border="0" alt="" />
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.fairiesvampires.com/profile/Lostinthedark

Capitolele 4,5
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rockoteca Online \m/ :: Happy zone :: Art Spirit :: Creatii Proprii :: Vampirul II -Trandafirul Negru-
Mergi direct la: