Ne-am mutat www.rockoteca.info

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Capitolele 10,11

In jos 
AutorMesaj
Lostinthedarkness
Administrator
Administrator

Scorpion Numarul mesajelor : 649
Varsta : 23
Localizare : Acvanistan
Puncte : 826
Data de inscriere : 07/03/2009

MesajSubiect: Capitolele 10,11   Mier Apr 29, 2009 8:02 am

Capitolul 10-Adevarul

Maria a inceput din nou sa planga,iar usa s-a derschis.Vlad patrunse in camera,cu hainele rupta,parul ciufulit.S-a oprit in fata noastra.Maria a fugit sa il imbratiseze.Nu imi puteam lua ochii de la el.Ii citeam gandurile:
"Daca ar stii Iris ce am facut,m-ar uri de moarte!"
Ce ar putea face sau ar fi putut face?A, plecat de acolo,lasandu-i in sufragerie.Conduceam atenta pana cand...
"Eu ti-am ars casaz!zise Vlad in gand.
De atunci am pierdut controlul masinii.dar Vlad a oprit-o cu o singura mana.
M-am dat jos din masina si il priveam uimita.Abia am putut sa spun un cuvant.
-De ce ai afcut asta?l-am intrebat.De ce ai ars casa?
-Cineva ma conduce!a raspuns speriat.
-Cine?
-Nu stiu!Spunea ca il cheama Albert.
Inima mi s-a oprit pentru un moment.Era posibil asa ceva.Imediat mi-am amintit de povestea lui Marian-imediat dupa ce m-am casatorit cu David,mi-a spus o poveste- despre reincarnare.Odata ce nu omori un vampir cum trebuie,el poate sa se reincarneze.
-Trebuie sa ai grija de Iuliana!Te rog!O iubesc!implora el.
-Stiu!Si voi avea!
-Trebuie sa plec!spuse el.
Si a disparut in amurg.Voiam sa ii spun Mariei toate astea,dar era prea ingrozitor pentru ea.

Capitolul 11-Viziuni

Masina nu avea nicio zgarietura,asa ca am plecat spre casa.Cand am intrat,Alexandru statea pe canapea si citea "Jane Eyre",o carte de dragoste.O citisem si o recitisem de sute de ori.
-Buna!i-am spus,cu zambetul pe buze.
-Ah,scuze!Buna!rapsunse,ridicandu-se in picioare.
-E o carte foarte buna!i-am zis,apropriindu-ma de el.
Nu mai avea decat un bandaj la tampla.Ochii lui ma analizau incet.
-Am luat-o ca sa nu ma plictisesc.
Mi-a zambit.Mirosea atat de bine,dar m-am abtinut.Nu voiam sa il dezamagesc pe Marian.Se misca cu multa grija.Deodata,o durere de cap il lovi.Se tinea de manerul fotoliului.L-am prins in brate inainte sa cada pe podea.
-Te simti bine?am intrebat ingrijorata.
-Da,a raspuns.De ceva timp ma simt asa.Imi vin in minte niste imagini,dar nu stiu cine sunt personajele.
Eram curioasa,pentru ca nu puteam sa vad cine sint acele personaje.In minte imi revenise vocea lui Vlad.
-Ma intreb cine sunt...
S-a asezat pe canapea.I-am oferit un pahar cu apa.M-am asezat langa al.Alexandru a lasat apa pe masuta din fata lui.S-a apropriat si mai mult de mine si m-a sarutat.
Sarutul lui era dulce,buzlele mele se incalzeau.Erau asa de calde buzele lui,buzele unui om.M-am desprins de el si am fugit in curte.Am inceut sa plang,amintindu-mi ca il tradam pe Davd.

Lonelinsess" border="0" alt="" />
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.fairiesvampires.com/profile/Lostinthedark

Capitolele 10,11
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rockoteca Online \m/ :: Happy zone :: Art Spirit :: Creatii Proprii :: Vampirul II -Trandafirul Negru-
Mergi direct la: