Ne-am mutat www.rockoteca.info

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Capitolele 24,25

In jos 
AutorMesaj
Lostinthedarkness
Administrator
Administrator

Scorpion Numarul mesajelor : 649
Varsta : 24
Localizare : Acvanistan
Puncte : 826
Data de inscriere : 07/03/2009

MesajSubiect: Capitolele 24,25   Sam Mai 09, 2009 12:48 pm

Capitolul 24-Surprinsa

Casa familiei Petrescu era mare.Avea doua etaje:la parter se afla bucataria-inutila-si baia de serviciu,sala de mese si un mic living.La primul etaj erau dormitoarele,iar la ultimul erau instrumentele muzicale aduse de David.Nu am intrat niciodata in acea camera.
-Pot sa merg si singura!am mormait eu.
-Esti sigura?intrebase Alexa.
-Da!am raspuns nervoasa.
S-au indepartat.Am intrat in holul solitar.Priveam speriata la norii de afara.Motorul unei masini s-a oprit.
-Iris!a spus Alexandru,venind spre mine.
M-a imbratisat puternic.Ii simteam acel parfum pe care il folosea David.L-am indepartat si l-am privit ingrozita.
-De unde ai acest parfum?am intrebat eu.
-Iuliana mi l-a dat!s-a scuzat el.
Am privit in jos inecata in ganduri.S-a apropriat din nou de mine si m-a sarutat pe frunte.Abia puteam sa ma abtin sa nu il musc.
-Trebuie sa plec!i-am spus cu un glas glaciar.
Am urcat scarile pana la etajul doi,etajul instrumentelor.Am impins usa subreda.M-am asezat la pianul lui David,atingandu-i usor clapele.Am inceput sa cant un cantec la el:In the end de Linkin Park.dar m-am oprit pe la jumatatea lui.Amintirile au patruns in mintea mea,cum David alergase cu mine in spate pentru a ma aduce acasa sau cand m-a transformat...
An sarit pe geam,grabindu-ma spre padure.Mergeam normal.Priveam copacii uzi si cerul intunecat.Am auzit niste voci.Acele glasuri cautau disperate pe cineva.M-am apropriat.Era un grup de oameni ce aveau lanterne in mana.Strigau un nume dar din cauza ametelii nu puteam sa il descifrez.
-Ma scuzati domnisoara,a spus o voce trista.
La auzul acelui cuvant,am impietrit.Mi-am intors incet capul.Era un domn inalt cu parul valvoi ce tinea in mana o poza.
-Ati vazut acest barbat?intrebase indurerat.

Capitolul 25-Indoieli

M-am uitat mai atenta la poza.Era Alexandru...aceiasi ochi albastri,salbatici,aceleasi trasaturi ale fetei.
-Nu cred,zisei eu mirata.
-Multumesc oricum!a spus dezamagit.
M-am indepartat de grup.Apoi am fugit cat de repde am putut.Am deschis usa cu putere,cand Alexandru se ridicase de pe fotoliu,scapand "Jane Eyre"din mana.
-De ce esti asa de nervoasa?a intrebat surprins.
-Oamenii au inceput sa te caute,i-am raspuns cu o voce alarmata.
-Care oameni?
-Familia ta,prietenii...
-Familia mea sunte...se oprise cand a intrat Marian.
-Ce s-a intamplat?a intrebat Marian.
-Familia lui il cauta,i-am explicat recapatandu-mi calmul.
-Unde sunt?spuse Marian surprins.
-La doi kilometri de aici!
Alexandru nu spunea nimic,statea nemiscat,dar o mie de intrebari ii treceau prin minte si incerca sa nu se gandeasca la ce voia sa imi spuna.Marian l-a luat si l-a dus in biroul sau.M-am indepartat pentru c anu eram curioasa sa aflu despre ce vorbeau.
-S-a intamplat ceva?intreba Iulia,intrand in living.
-Rudele lui Alexandru au aparut,zisei eu.
Nu a spus nimic.S-a intors cu spatele la mine si a intrat in bucatarie.
Am plecat la ai mei a doua zi.Am luat Porsche-ul-imprumuatat pana imi cumparam alta masina-.Eram atenta la drum,concentrata pe volan si pedale.Totul parea asa de strain,de parca nu as mai fost pe acolo de secole.

goth Pictures, Images and Photos" border="0" alt="" />

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.fairiesvampires.com/profile/Lostinthedark

Capitolele 24,25
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rockoteca Online \m/ :: Happy zone :: Art Spirit :: Creatii Proprii :: Vampirul II -Trandafirul Negru-
Mergi direct la: