Ne-am mutat www.rockoteca.info

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Capitolele 28,29

In jos 
AutorMesaj
Lostinthedarkness
Administrator
Administrator

Scorpion Numarul mesajelor : 649
Varsta : 24
Localizare : Acvanistan
Puncte : 826
Data de inscriere : 07/03/2009

MesajSubiect: Capitolele 28,29   Mar Mai 12, 2009 7:18 am

Capitolul 28-Cadoul

Am plecat spre casa,gandindu-ma ca totul se va rezolva.Ziua mea era la o zi departare.Mainile imi tremuram cand ma gandeam la asta.Acum cativa ani,familia Petrescu mi-a facut cadou Seat-ul,care acum era scrum.Am parcat langa o masina cu numar ed Turcia.
-Buna!am tipat eu.
Alina aparuse cu chipul ei de gheata sa ma intampine.
-Doamne,Iris!Cat timp a trecut,zise ea.
I-am zambit cu gura pana la urechi.Alina plecase in a patra luna de miere cu Octavian,de data asta in Turcia.
-Nu te-ai schimbat deloc,spre deosebire de masina.A patra,nu?spusei eu,pe un ton sarcastic.
-Asa-i!
Lucian,fiul adoptat al Alinei avea 14 ani.Se imbujorase la fata cand m-a vazut,din pacate nu stia ce il asteapta...avea sa devina ce eram noi.
-Buna,Lucian!am spus eu.
Nu a raspuns,ci a facut un semn cu mana.Marian intra ambind in incapere,asteptand o intrebare.
-Nu-mi vine sa cred!am zis eu.
-Ba da!raspunse zambind.
Am iesit in fuga.Un Viper GTS Coupe era in fata mea.Rosu ca focul,probabil cu multi,foarte multi cai putere.
-Marian,am soptit eu.
-Imi multumesti mai tarziu,cand iti revii din emotii.
Eram uimita.Pentru un moment am uitat de agonia ce ma bantuia."O masina noua,o viata noua",imi spuse David cand am primit Seat-ul.
dar de data asta nu mai era o viata noua,ci inceputul sfarsitului.

Capitolul 29-Cel mai frumos dar

Dupa ziua mea,ploaia aparu doar o data.Ziua mea de nastere a fost ceva obisnuit-mai uman decat de obicei-,dar i-am simtit lipsa lui David.De cele mai multe ori,cerul era innorat.Era neobisnuit ca la sfarsitul lui noiembrie sa ninga,Ziua de 29 noiembrie,ziua in care ningea,iar zapada acoperise o mare parte din oras.
Eu si Alexandru am iesit sa ne plimbam.Fulgii de nea imi udasera parul castaniu.
-Am ceva sa iti spun!zise el.
Eram atenta la tinutul alb din jurul meu,deloc la ce spunea el sau ce gandea.Alexandru s-a oprit in fata mea.
-Eu sunt...David!spuse el cu o voce inceata.
M-am incruntat.Astepta sa tip sa ii spun ca minte dar l-am imbratisat.Imi amintisem povestea lui Marian despre reincarnare.
-Nu pot sa cred!am zis eu.
Imi sarutase fruntea-gest tipic David-.Acum totul parea ca se leaga:amintirile,visele lui.el era mai aproape decat am crezut.
-Iris!Mi-a fost dor de tine,dor sa te tin in brate!
Lacrimile au curs pe obrazul meu rece,incalzindu-l.L-am strans si mai tare langa mine.
-Dar acumk va trebui sa ma transform in vampir,zise el.
-Eu nu sunt pregatita!
-O va face Marian in seara asta,nu iti face griji!
-Ma bucur ca te am iar langa mine!
-Ma bucur ca Porsche-ul a fost condus de tine si nu de altcineva!a spus sarcastic.
Am ras amandoi.Nimic nu imi mai putea umbri fericirea-decat Albert si cercetatoarea aia,dar aceste lucruri nu contau in acel moment-.Ne-am intors acasa.A doua zi,eu si Cezar trebuia sa mergem la acea investigatoare.

_goth_ Pictures, Images and Photos" border="0" alt="" />
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.fairiesvampires.com/profile/Lostinthedark
CheMicAL Rock
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 888
Localizare : Fuck's-ville
Puncte : 999
Data de inscriere : 06/02/2009

MesajSubiect: Re: Capitolele 28,29   Mar Mai 12, 2009 4:45 pm

ce poveste ! Very Happy

deci alexandru e david...
ce s-ar fi intamplat daca nu l-ar fi gasit in padure iris ? Sad
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://rockoteca.forumz.ro
Lostinthedarkness
Administrator
Administrator

Scorpion Numarul mesajelor : 649
Varsta : 24
Localizare : Acvanistan
Puncte : 826
Data de inscriere : 07/03/2009

MesajSubiect: Re: Capitolele 28,29   Mar Mai 12, 2009 5:16 pm

Question nu stiu...oricum s-ar fi gasit!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.fairiesvampires.com/profile/Lostinthedark
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Capitolele 28,29   

Sus In jos

Capitolele 28,29
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rockoteca Online \m/ :: Happy zone :: Art Spirit :: Creatii Proprii :: Vampirul II -Trandafirul Negru-
Mergi direct la: