Ne-am mutat www.rockoteca.info

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Capitolul 33-Craciunul sangeros

In jos 
AutorMesaj
Lostinthedarkness
Administrator
Administrator

Scorpion Numarul mesajelor : 649
Varsta : 23
Localizare : Acvanistan
Puncte : 826
Data de inscriere : 07/03/2009

MesajSubiect: Capitolul 33-Craciunul sangeros   Vin Mai 15, 2009 6:24 pm

Douazeci si cinci decembrie,prima zi de Craciun.Desi eram vampiri,sarbatoream Craciunul ca si oamenii obisnuiti.
Mirosul mancarii,nu ma atragea deloc,dar devenea o problema atunci cand mama ma punea sa mananc,iar eu nu puteam.
Casa parintilor mei era impodobita cu beteala pe din afara,iar din inauntru se vedea un brad viu colorat.Am deschis usa,iar mama era in bucatarie.Tata ma aseza la masa lunga,de parca nu aveams a fim singurii la masa.
S-au asezat la masa si au chicotiti.Venea cineva important la cina-ei deoi se chinuiau sa nu rosteasca numele-care imi va face placere.Ma intrebam cine putea fi.
O silueta inalta,supla cu parul blond,matasos,a pasit in incapere.Am scos un marait ce nu il putea auzi nimeni.
-Buna seara!saluta Diana.
-Buna seara!au raspuns ai mei.
Surpriza asta nu ma incanta deloc.Ba mai mult,imi venea sa fug de acolo.Se uita la mine si avea un zambet de portlean-de parca s-ar sparge imediat-.I-am raspuns cu un zambet amenintator.S-a uitat in alta parte.
De data asta ii puteam citi gandurile.
"Cum sa ii musc?"gandi ea.
Cand am auzit acest gand,voiam sa o moor pe loc.Ea nu stia de puterea mea,altfel si-ar fi pazit gandurile.
Dupa o ora de cinat-sau de scuzat cum am facut eui-,am iesit amandoua afara,fara sa spunem un cuvant.
-Ne vedem intr-o oara in padure!spuse ea cu coltii in afara.
-Cu placere!i-am spus ranjind.
Doar ca ea nu stia ce surpriza o asteapta.Am urcat in Viper si m-am grabit spre casa.
-In padure peste o ora!am spus eu catre familia ce statea in sufragerie.
-Desigu!Va fi singura?a spus Iulia.
-Nu,cu Albert.
-Doar cu el?intrebase Marian.
-Da!
-Iris,esti sigura ca vrei sa o faci?zise David,nesigur.
-Da!am strigat eu.
-Perfect,atunci hai sa mergem!zise Marian.
-Mama,vreau sa vin si eu!zise Iuliana.
-Nu tu stai acasa!
-Bine!
-Sa nu incerci nimic!a avertizat-o David.
Ii spuneam din nou David...si il iubeam asa de mult!
Diana si Albert stateau in fata noastra.Eram ca doua armate care se luptau pentru independenta tarii.
Marian si Iulia erau de o parte si de alta a noastra.Diana era uimita,iar Albert,suparat pe ea.Ii puteam distruge usor.
Ceea ce nu stiau era ca erau inconjurati.In spatele lor se aflau Alina,Cezar si Octavian.Cezar i-a speriat,impingandu-i astfel spre noi.david l-a luat pe Albert si i-a rupt capul-partea asta am omis-o data trecuta- si mainile.
Alina si Octavian au aprins marele foc.De Diana am avut grija eu si Iulia.I-am muscat gatul pentru a introduce veninul ce putea sa o omoare,iar Iulia s-a ocupat de dezmembrat.
-De data asta s-a terminat!sopti David.
L-am imbratisat cu putere si am plecat spre casa,lasand focul sa arda.

goth Pictures, Images and Photos" border="0" alt="" />
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.fairiesvampires.com/profile/Lostinthedark

Capitolul 33-Craciunul sangeros
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rockoteca Online \m/ :: Happy zone :: Art Spirit :: Creatii Proprii :: Vampirul II -Trandafirul Negru-
Mergi direct la: