Ne-am mutat www.rockoteca.info

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Capitolul 34-Final nefericit

In jos 
AutorMesaj
Lostinthedarkness
Administrator
Administrator

Scorpion Numarul mesajelor : 649
Varsta : 24
Localizare : Acvanistan
Puncte : 826
Data de inscriere : 07/03/2009

MesajSubiect: Capitolul 34-Final nefericit   Sam Mai 16, 2009 11:14 am

Nu am inteles de ce trebuia sa fac focul,pentru ca noi eram vampiri si nu aveam nevoie de el.
Eram in curtea din spate,incaracrcand lemne.Marian si David discutau in casa si din nefericire am auzit conversatia:
-Cand plecam?intreba David.
-In seara asta.David,chiar trebuie sa plecam,zise Marian.
-Stiu,dar...
Am scapat butucul de lemn,ce-l aveam in mana,dar David l-a prins.M-am intors cu spatele la el si i-am zis:
-Cand plecati?am spus,zapacita.
-In cateva ore...
-De ce nu mi-ai spus?am intrebat suparata.
-Nici Iulia nu stia.Imi pare rau!
-Cat timp stati?
-Un an...
Anul acela avea sa fie cel mai lung an din viata mea.Il priveam nedumerita,nu stiam ce sa fac:sa il imbratisez sau sa plang?
-Te iubesc,Iirs!a zis el,apropriindu-se.
I-am sarit in brate cu lacrimi pe obraji.Din cate am putut vedea si Iulia il imbratisa pe Marian.
Am iesit afara,impreuna cu familia.Cerul era innorat,soarele se ascunse sub ceata deasa.
-David!am strigat eu.
S-a intors spre mine.Ochii lui de culoarea cerului senin sclipira la auzul vocii mele.
-Te iubesc,am soptit eu.
Probabil m-a auzit pentru ca a zambit.Zambetul lui ma linistea si imi dadea sperante.
-Ma voi intoarce,zise el.
Masina se indeparta,iar Iuliana era mohorata.Era ingrijorata pentru mine,pentru ca probabil nu imi voi mai reveni.
-Mama,voi fi lnga tine!
I-am zambit,dar in ochi i se citea nelinistea.
-Stiu,iar eu voi fi la fel langa tine!i-am spus/
Durerea isi facea din nou loc in inima mea...

Black Rose Pictures, Images and Photos" border="0" alt="" />
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.fairiesvampires.com/profile/Lostinthedark

Capitolul 34-Final nefericit
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rockoteca Online \m/ :: Happy zone :: Art Spirit :: Creatii Proprii :: Vampirul II -Trandafirul Negru-
Mergi direct la: