Ne-am mutat www.rockoteca.info

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Capitolul 3-Calatoria

In jos 
AutorMesaj
Lostinthedarkness
Administrator
Administrator

Scorpion Numarul mesajelor : 649
Varsta : 23
Localizare : Acvanistan
Puncte : 826
Data de inscriere : 07/03/2009

MesajSubiect: Capitolul 3-Calatoria   Dum Mai 17, 2009 6:54 pm

“Ce incerci sa faci?” a spus David in gand.
“Vreau sa o gasesc!”i-am raspuns.
“Intoarce-te!Nu vreau sa mori!”
“Ai grija de ceilalti!”
Nu a raspuns.Ignoram gandul ca poate ma va omori.Nu avea nicio putere dupa spusele lui David.
Am facut doar zece minute pana in Franta.Am sunat-o pe Alina pentru a ne intalni.Era in Paris,orasul luminii.
Frumusetile acestui oras pareau trecatoare atata timp cat asistenta era in libertate.
-Care e problema?a intrebat Alina.
Ne aflam la o terasa in central Parisului,asteptand o miscare de la asisitenta.Chelnerul imi facea ochi dulci,iar eu i-am raspuns cu un zambet:sunt mariatata s ii-am aratat verigheta.
I-am explicat Alinei toata povestea.”Cum poate sa se intample asa ceva?”a zis ea in minte.Era uimite.Avea si de ce.
-Nici eu nu am inteles!i-am raspuns cu voce tare.
-Hmm,am putea sa il chemam pe David, a propus ea.
-Si sa imi strice planul?
“Frumos vorbesti de mine!”a pus David in gand.
Nu i-am raspuns.Imi era asa de frica de ce se va intampla.De data asta o voi distruge singura.
-Trebuie sa plecam,a spus Alina.
-Mda…
De data asta mergeam pe josMi-am amintit de vremea cand era mom.Cand visam sa vad Parisu,sa ii vad minunatiile.
-Hmm,cineva e in casa!a spus Alina.
Un geam al casei era spart,parea spart cu o piatra.Am intrat in casa,pasind incet.Se simtea o mireasma diferita,de parca cineva ar fi dormit intr-un camp de flori.Am urcat scarile de lemn-din lemn de cires-ajungand in fata dormitorului matrimonial.
“Veti plati pentru ce i-ati facut sefei mele!”a spus intrusa.
Am deschis usa cu putere.Chipul asistentei mi-a ramas intiparit in minte.A sarit pe geam,lasand in urma un vant rece,ce imi mangaia parul.Am sarit dupa ea,urmarind-o si prinzand-o.
I-am auzit glasul lui David in spatele meu.
-Cine e?intreba el.
-Secretara Dianei,am raspuns,strangand-o si mai tare de mana.
Asistenta se smucea in mainile mele,cautand o cale de scapare.
-Deci…cauti razbunare,nu?a intrebat David.
Folosea o metoda pe care nu o cunosteam.Folosea metoda “iepurului” -cum o numea Iuliana-,o metoda prin care acuzatul recunostea adevarul.
-Da!Voi mi-ati omorat sefa!a spus ea enervata.
-Pentru ca ea voia sa ne omoare!m-am rastit.
David mi-a soptit sa ma calmez.Am dat din cap.
-Atat de mult tineai la ea?a continuat el.
Mi-am dat ochii peste cap.Poate tinea la ea,poate nu.Nu stia ce sa raspunda.David a zambit si mi-a facut semn sa ii dau drumul.
Asisntenta se numea Emilia.Provenea dintr-o familie saraca,iar Diana a scos-o din “mahala”.Emilia s-a asezat pe o stanca si privea in gol.Se gandea la ce prostie urma sa faca.

goth Pictures, Images and Photos" border="0" alt="" />
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.fairiesvampires.com/profile/Lostinthedark

Capitolul 3-Calatoria
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rockoteca Online \m/ :: Happy zone :: Art Spirit :: Creatii Proprii :: Vampirul III - Lacrimi Uitate-
Mergi direct la: