Ne-am mutat www.rockoteca.info

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Capitolele 4.5

In jos 
AutorMesaj
Lostinthedarkness
Administrator
Administrator

Scorpion Numarul mesajelor : 649
Varsta : 23
Localizare : Acvanistan
Puncte : 826
Data de inscriere : 07/03/2009

MesajSubiect: Capitolele 4.5   Lun Mai 18, 2009 7:11 am

Capitolul 4-Tot raul spre bine

-Te vom duce undeva,unde sa fii in siguranta,i-am spus Emiliei.
Am dus-o la Alina acasa.Am intrat inauntru,iar Alina era nervoasa.David a dus-o in bucatarie.Desi vorbeau in soapta,le-am putut auzi discutia:
-Nu o tin aici!a zis Alina.
-Doar pentru putin!implora David.
-Nici gand!
Se uitara spre noi.Emilia era speriata,dornica de a bea sange.Am inteles ca trebuie sa o duc sa vaneze.
-Haide!i-am zis.
Am iesit din casa si am mers pe jos.Cetatenii salutau cu”Bonjour!”.Eu le raspundeam la fel.Am ajuns pe o campie departata de oras.
-Imi pare rau!a grait ea.
-Hei…nu-i nimic!
A dat din cap.Era timida,ii era frica de noi.Imi era teama sa ii spun ceva,ca sa nu o ranesc
A vazut o caprioara si i-am spus sa o vaneze.A terminat repede cu ea.I-am zambit si ea mi-a raspuns cu acelasi zambet.
-Voi ramane cu voi?a spus ea.
Nu stiam ce sa ii raspund.Totul depindea de Alina.
-Sper ca da!
-Dar as putea ramane aici?
-Pai…singura?
-Mda…
-Nu pana ce nu inveti sa te controlezi,i-am spus eu.
-Cam cat timp ar lua?Tie cat ti-a luat?
-Hmm,cam saisprezece ani?
Era uimita,avea si de ce.Privirea ei ratacita s-a transformat intr-o privire mirata.
Am dus-o acasa la Alina.Erau mai calmi.Se pare ca Emilia era bine primita,Emilia avea douazeci de ani.
Am lasat-o pe Emilia in grija lor(oricum se intorceau in Romania).Iar eu cu David am plecat in a doua luna de miere.

Capitolul5-Iubind

Eram cu el.
Atat putea mintea sa produca in acel moment.A zambit la auzul acestui gand.
Eram intr-un taxi ce se indrepta spre hotel.Priveam orasul intunecat si zambeam.Il tineam de mana si simteam un for pe sina spinarii.
-Te iubesc,i-am soptit.
El a zambit.Stiam ca si el ma iubea.
Taxiul a oprit in fata hotelului.O cladire inalta mi-a atras privirea.David zambise cand ma vazu asa de multumita.I-am intors zambetul.
Eram in Roma.Cel mai romantic oras din lume.M-a imbratisat cu putere si mi-a soptit:Sunt fericit!
-Mai mult decat mine nu cred!i-am spus.
Stateam imbratisati sub norii mohorati.Taximetristul se holba la noi cu o fata speriata.Ma controlam sa nu il musc.
Am intrat in Hotel Art.Receptionerul era ocupat cu telefoanele si nu ne baga in seama.David a apasat de mai multe ori pe clopotel(cam de sase ori). pana a raspuns.
-Bon giorno!a zis receptionerul.
-Buna ziua,a spus David intr-o engleza perfecta.
Eram surprinsa de accentual lui englezesc pe care nu l-am mai auzit deloc.
-Doua camera,sunt rezervate pe numele David Petrescu.
-Si,si!Aici…Poftiti cheia,a raspuns baiatul de dincolo de tejghea.
Am ajuns la lift.Liftul era facut dintr-un lemn masiv-imi era frica sa il ating-.Am urcat pana la etajul cinci.David a intors cheia intr-o incuietoare aurita.Am intrat intr-o camera a unui hotel de cinci stele.
Avea pat dublu-un pat destul de inutil pentru ca nu voiam sa dormim-,un televizor cu ecran plat.Si propria-i baie,bineinteles.
-Cun vanam?am intrebat,rupand tacerea.
-Hmm,la noapte,adica in fiecare noapte!a raspuns.
Ne-am intins amandoi pe pat,amandoi obositi.

goth Pictures, Images and Photos" border="0" alt="" />
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.fairiesvampires.com/profile/Lostinthedark

Capitolele 4.5
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rockoteca Online \m/ :: Happy zone :: Art Spirit :: Creatii Proprii :: Vampirul III - Lacrimi Uitate-
Mergi direct la: