Ne-am mutat www.rockoteca.info

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Capitolele 12,13

In jos 
AutorMesaj
Lostinthedarkness
Administrator
Administrator

Scorpion Numarul mesajelor : 649
Varsta : 24
Localizare : Acvanistan
Puncte : 826
Data de inscriere : 07/03/2009

MesajSubiect: Capitolele 12,13   Mar Mai 19, 2009 7:56 pm

Capitolul 12-Londra,orasul dezamagirilor

Mergeam repede prin paduri cu o senzatie de deja-vu.Ajung in Franta,aproape de Canalul Manecii.Stiam ca este un tunel pe sub mare.
Ameteala ma cuprinse.Imi simteam genunchii cim se inmoaie.Am simtit coprul cazand.
Dupa un timp in care am stat inconstienta,ma simteam grea.Cu chiu cu vai ajung in Londra.Vremea ploaioasa imi dadu o senzatie de frica,de parca ceva rau se va intampla.
Ii auzeam vocea in mintea mea.Eram in Hommersmith,un mic carter din Londra.
Ajung la usa lui si bat cu putere.Niciun raspuns.Bat a doua oara.O femeie in lenjerie intima apare la usa.E blonda si are ochii albastri.David nicaieri.Probabil la vanatoare.
Ma retrag incet si ies in strada in fuga.Ameteala ma cuprinde din nou.Cad la pamant,fara niciun zgomot.
Sunetul dulce al vocii lui ma duce ape o lume fara ganduri.Sentimentul de fericire aduce lacrimi.Dar nu si aici.Acum aduce doar o pura agonie.
-Iris,te rog!Deschide ochii,murmura o voce dulce.
Parca eram intr-un vis si nu voiam sa deschid ochii pentru a nu-l risipi.Dar curiozitatea invinge.Reusesc sa spun cateva cuvinte:
-David…mi-am amintit!Te iubesc!
-Iris,sunt aici!spuse el pe un ton mai convingator.Nu am plecat niciodata.
Ultimul cuvant mi se rasucea prin minte.Il auzeam pe David cum se ruga de doctor sa-i spuna ca a gresit rezulatatele analizelor.
-Imi pare rau David,dar nu te bucuri sa fii tata?spuse doctorul.
-Tata?Dar vampirii nu pot avea copii.
-Ba da,dar nu ma asteptam la asta.Asa ceva se intampla foarte rara,explica doctorul.
“Nici eu!”zise David in gand.
David se uita la mine cu ochii plini de fericire,amestecata cu furie.M-a luat de mana.

Capitolul 13-Legenda si copilul

Vestea m-a cam lasat rece.In mine-pantecul meu-creste o noua viata.Un copil.
Mi se parea un lucru minunat,perfect.Sa simt un omulet dandu-mi picioruse.
Eram la David acasa.Un penthouse(superb) aranjat cu lucruri la moda.Sarcina mea avea cam o luna,dupa spusele lui doctorului vampir,Mihai Diaconescu.David era foarte grijuliu cu mine si apreciam asta.
-David,de ce esti asa distant?am intrebat,cu frica pentru raspuns.
-Nu sunt!
-Dar te comporti de parca nu ai vrea copilul acesta.Asa simt!
-Il vreau,doar ca ceva e neobisnuit.
A tacut pentru un moment.M-a luat in brate si m-a strans tare.
-E ceva ciudat la asta.Dar nu stiu de ce,a zis el.
Ma uitam lung la tablou,pentru ca inca nu mi-a dat drumul.Deodata,ascultandu-mi dorunta m-a eliberat.Voiam sa schimb subiectul.
-Cand ne intoarcem in Romania?am zis eu.
-In cateva zile.Te rog,Iirs ai grija de tine.
Londra era asa de ciudata.Voiam sa ajung aici,sa fiu studenta la Cambridge,dar ceva s-a intamplat,dar nu imi amintesc ce!
-Iti voi spune toata povestea ca tu sa iti amintesti!zise el hotarat.
Stateam pe terasa si priveam amurgul.Era o privelsite romantica.
-Te-am cunoscut la un magazin.De fapt cu o seara inaintea zilei in care m-ai vazut la magazin…
Si asa continua povestea.Mi-a amintit de un tip pe care l-am dezmembrat-asa a zis el- si de transformarea mea.
-Prima data cand am facut,stii tu ce,era la o cabana?l-am intrerupt.
Imi era asa de rusine sa vorbesc despre asta.
-Da,dar de unde stii?a sarit el.
-Mi-am amintit!
Mi-a spus ca el a murit intr-un incediu,dar s-a reincarnate intr-un barbat pe nume Alexandru si ca a fost plecat opt luni in cautarea unor informatii.
Un zgomot a intrerupt sirul cuvintelor. David a intrat in casa.Un strigat -mai bine un tipat- s-a auzit din living.David aparu.Era speriat si mai alb la fata decat era la inceput,iar ochii i s-au schimbat in rosu.
O imagine cu ochi rosii imi aparu in minte.
-Trebuie sa plecam,acum!a ordonat el.
M-a luat in spate si am plecat,lasand in urma o adiere de vant ce a curatat geamul spart.
Zborul a fost fara turbulente.David alerga cu calm neamaitalnit.

Victoria Frances Pictures, Images and Photos" border="0" alt="" />
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.fairiesvampires.com/profile/Lostinthedark

Capitolele 12,13
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rockoteca Online \m/ :: Happy zone :: Art Spirit :: Creatii Proprii :: Vampirul III - Lacrimi Uitate-
Mergi direct la: