Ne-am mutat www.rockoteca.info

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Capitolele 14,15

In jos 
AutorMesaj
Lostinthedarkness
Administrator
Administrator

Scorpion Numarul mesajelor : 649
Varsta : 23
Localizare : Acvanistan
Puncte : 826
Data de inscriere : 07/03/2009

MesajSubiect: Capitolele 14,15   Mier Mai 20, 2009 4:57 pm

Capitolul 14-Casa,dulce casa!

Parintii lui erau fericiti si nedumeriti la fel ca noi doi.Singurii care se bucurau pe deplin erau parintii mei.
-Ce faccem cu Wendigo?intreba Iulia.
-Am putea sa il ardem.Sau doar sa il ciuruim cu un glont,spuse Iuliana.
-De unde scoti limbajul asta?am zis,mirata.
-De la colegi!
Mi-am dat ochii peste cap..Copilul incepuse deja sa se miste.
-Iris,ce-ar fi sa te odihnesti?spuse David.
-Nu,multumesc prefer sa ascult planurile voastre.
Dar m-am retras in bucatarie.Iulia m-a urmat.
-Stii de ce s-a intamplat?a zis ea.
-La ce te referi?am intrebat banuitoare.
-La sarcina ta!Cand ai fost transformata o parte umana a ramas in tine.Se pare ca pantecul tau a ramas uman,cel putin asa mi-a spus Marian,a explicat ea.
Transformare,pantec.Nimic.Nu imi aminteam nimic.
Iulia ma privea cu ochii inlacrimati,plini de bucurie.M-a imbratisat cu putere.Simteam o caldura in mine ca si cum pielea mi s-ar fi topit.
-Uite,noi suntem foarte fericiti ca vom avea un nepot din sangele nostrum.Si sunt foarte rare cazurile astea in care un vampir ramane in unele parti la fel ca si inainte de transformare,a spus ea.
-Stiu,dar…
-E o minunatie,Iris.Prin cate ai trecut,meriti asa ceva!
Foc,flacari.David in flacari.Sufletul mi se strangea.Iuliana tipa.Vocea ei mi-a rasunat in cap.
-Iiris,a spus David,prinzandu-ma.Ar fi mai bine sa te duci in camera!
Am urcat scarile de marmura patratoase.Holul era alb cu multe usi.David ma tinea de talie ca sa nu pic.
A deschis usa incet,fara niciun scartait.Eram in dormitorul nostru.L-am recunsocut dupa portretul meu si a lui David.
M-am asezat pe pat.Era acoperit cu matase alba,fina de calitate.
-Te simti bine?m-a intrebat.
-Da,am nevoie doar de putin sange.Ai putea sa imi aduci?i-am zis,insetata.
“Sigur…”a raspuns in gand.
A fugit pe fereastra.L-am privit cum sarea pe langa copaci.Era asa de ingrijorat pentru mine.Ii simteam aerul mangaindu-mi chipul de ceara.
-Poftim!mi-a zis,in timp ce imi inmana sticla cu sange.
Am baut-o dintr-o sorbitura.David statea langa mine,uitandu-se la mine cu dragoste.
Se simtea atmosfera de familie,o atmosfera plina de iubire si in mod ciudat acel sentiment nu ma coplesea.

Capitolul 15-In maternitate

Eram acasa la parintii mei.Patru luni au trecut deci mai erau 5 luni jumatate.
Am fost la o ecografie si se pare ca e baiat.David spera sa fie fata si sa semene cu el.M-am amuzat la acel gand.
-Iris,vreau sa iti spun ceva!a zis David.
M-am aprorpiat de el incet.
-Te iubesc,a zis el.
Eu i-am zambit,spunandu-mi in gand ca si eu il iubesc.El a zambit intr-un mod strengaresc pe care l-am recunoscut usor.
-In seara asta ma duc la Maria,i-am spus.
-Bine!Stiai ca fiul Mariei si Iuliana sunt impreuna?
-Maria are un copil?am intrebat
-Aham a avut si un sot care a murit.
-Si copilul asta e vampir sau…
-Vlad,asa il cheama este un vampir.
Tot nimic.David se uita la mine cu ochii bulbucati.Mi-a sarutat fruntea.Buzele lui erau reci,dar parca se topeau pe pielea mea.
-Stii care e poezia mea preferata?am intrebat eu.
-Luceafarul!a spus David sigur pe el.
-Da!i-am zambit.
David ma fermeca si incetul cu incetul ma cucerea.Ma intrebam daca nu a fost o zo in care sa se plictieseasca de mine.O zi in care sa imi spuna ca nu ma mai vrea.
-Nu a existat!a sarit el.
-Tot timpul ai putu sa imi citesti gandurile?am spus,strambandu-ma.
-Nu,doar dup ace te-ai transformat.
Copilul dadea cu picioarele in mine.David si-a pus mana lui rece pe bluza mea din fibre,roz.
Simteam un fior pe sina spinarii.Un vampir insarcinat.Imi venea sa rad in hohote.Am iesit put in pe hol pentru a le spune celorlalti cum e senzatia atunci cand bebelusul iti dau picioare.Au fost extrem de fericiti sa simta si ei.Apoi am intrat in camera.
Camera noastra arata asa de romantic in mintea mea,pana cand am deschis usa.Patul era ciopartit,hainele aruncate pe jos si oglinda Sparta.
-David!am tipat.
Intr-o nanosecunda,David era langa mine,la fel de socat.
“Wendigo”a spus el in gand.
Iar animalul ala tampit!Macar sa mai astepte cinci luni inainte sa atace.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.fairiesvampires.com/profile/Lostinthedark

Capitolele 14,15
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rockoteca Online \m/ :: Happy zone :: Art Spirit :: Creatii Proprii :: Vampirul III - Lacrimi Uitate-
Mergi direct la: