Ne-am mutat www.rockoteca.info

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Capitolul 20-Confruntarea

In jos 
AutorMesaj
Lostinthedarkness
Administrator
Administrator

Scorpion Numarul mesajelor : 649
Varsta : 23
Localizare : Acvanistan
Puncte : 826
Data de inscriere : 07/03/2009

MesajSubiect: Capitolul 20-Confruntarea   Joi Mai 21, 2009 6:48 pm

I-am trimis o scrisoare lui David in care ii explicam doua-cele mai importante-motive ale plecarii mele.
Mana imi tremura puternic.Ochii mi s-au inchis lasand o lacrima sa cada linistita.I-am pus scrisoarea,pe noptiera,fara sa spun un cuvant in minte.I-am pus-o in timp ce dormea.
Cezar si Vlad ma asteptau in padure.Stateau departe unul de celalalt,de parca nu s-ar fi cunoscut.Daca David ar fi aici…Am suspinat incet.Imi era asa de frica pentru Georgiana.
-Daca a murit?zise Czear.
-Nu!As simti-o!am spus rapid.
Zgomotul-normal-facut de pasii nostril nu se auzea.Vlad era in spatele meu si ii citeam pe fata nu doar in minte,ca era ingrijorat pentru Iuliana.
-Mergem unde trebuie?intrebase Vlad,deodata.
-Uite ce e,copile!Cunosc padurea asta mai bine decat oricine!spuse Cezar,taios.
Cezar nu il prea agree ape Vlad,deoarece era doar un copil.Vlad se uita ca la un idol la Cezar.M-am uitat urat la Cezar si l-am oprit sa spuna ca Vlad era un neica-nimeni in treaba asta.
Mergeam in sir indian si eram hotarata sa o gasesc pe Georgiana.Bineinteles ca Marian mi-a spus cum pot ucide un Wendigo.Doar impuscandu-l in inima.
Un urlet salbatic ne-a oprit.Era el,si ne cauta.Am alergat spre el,si ne-am organizat intr-un V,eu in centru.
Ochii lui se vedeau printre copaci.S-a oprit in fata mea.Cezar se apropria cu un pistol in mana si l-a atintit spre creatura oribila.Vlad a fugit in pestera lui si a gasit-o pe Georgiana infasurata in micuta ei patura roz.
I-am facut semn sa ramana unde era.M-am apropriat usor de acel monstru.Cineva l-a impuscat inainte sa sara pe mine.Mi-am intors capul s ii-am zarit fata perfecta,ochii de care m-am indragostit si reindrogastit dupa pierderea memoriei.
Era David.Ne zambea.Ochii ii avea de un rosu stins,iar fata palida era inclestata.
Wendigo ardea sub cerul innorat.Nu puteam sa nu fiu mandra de David,dar fericirea se stinse la venirea imaginii Emiliei.
M-am incruntat si nimeni nu facea o miscare.Stateau neclintiti si asteptau un ordin.David s-a apropriat de mine rapid.Nu-i puteam rezista.Avea un dar-in afara de cel de a citi ganduri-de a nu face pe nimeni sa fie suparat pe el un timp idelungat.
-Iris,esti bine?a spus el,cu greu.
-Da,David,multumesc!am spus eu la fel de trista ca in ziua cand am descoperit crudul adevar.
Cezar s-a apropriat de noi cu pistolul in mana.Ochii verzi ii erau stralucitori.
-Iris,puterea ta se poate bloca,a spus Cezar cu vocea dura.
-Cum adica?am zis eu in timp ce David o tinea in brate pe Georgiana.
Am zambit la vederea acelui cadru induiosator.
-Nu poti citi gandurile clar gandurile cand esti in preajma unui vampir,explica Cezar.
-De aceea nu am stiut ca va veni David?am intrebat eu,regretand greseala comisa.
-Da,exact!De aceea nu ai putut citi gandurile lui David in ziua aceea.
Trebuia sa il cred.Deodata mi-a venit in minte o imagine cu mine si cu Cezar.Eram intr-o parcare si tocmai ieseam de la un birou.
-Cred ca stiu despre ce vorbesti!am spus eu.
David si Vlad s-au apropriat de noi si am plecat spre casa.

victoria f Pictures, Images and Photos" border="0" alt="" />
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.fairiesvampires.com/profile/Lostinthedark

Capitolul 20-Confruntarea
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rockoteca Online \m/ :: Happy zone :: Art Spirit :: Creatii Proprii :: Vampirul III - Lacrimi Uitate-
Mergi direct la: