Ne-am mutat www.rockoteca.info

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Capitolele 21,22

In jos 
AutorMesaj
Lostinthedarkness
Administrator
Administrator

Scorpion Numarul mesajelor : 649
Varsta : 23
Localizare : Acvanistan
Puncte : 826
Data de inscriere : 07/03/2009

MesajSubiect: Capitolele 21,22   Vin Mai 22, 2009 7:42 am

Capitolul 21-In familie

Georgiana statea linisita in patutul ei.Parca era un inger cazut din cer.
David intra in camera cu pasi repezi,dar silentiosi si mi-a sarutat crestetul capului.Eram sigura ca l-am pierdut ca o natanga.Dar nu!El era langa mine si eram ca doi indragostiti la inceput.
Si-a pus mana rece pe talia mea,soptindu-mi pentru a mia oara sa il iert.
-Nu am de ce sa te iert,am spus eu in soapta.
Ingerul facu un mic zgomot la care amandoi am tresarit.
-Vino cu mine!spuse David.
Am urcat scarile pana la ultimul etaj.David a deschis usa cu grija.Pianul arata fabulous,luminat de soare.
David s-a asezat pe scaunul din fata pianului,lovind clapele cu o anumita delicatete si pianul rasuna intr-un mod armonios.Mi-am dat seama imediat care era cantecul:Hello de Evanescence.
M-am apropriat de el incet.Imi venea sa il sarut asa cum nu am mai facut-o niciodata.
S-a oprit.
-Iris!a soptit el.
S-a apropriat de mine si m-a strans in brate.Ii simteam degetele lungi,jucandu-se cu parul meu.L-am sarutat.Sarutul acela era ca si primul meu sarut,la fel de rece,la fel de pasional.
Dar m-am desprins din stransoarea lui dulce.Se uita la mine de parca a facut cea mai mare greseala din viata lui.
-Imi pare rau David!Nu am vrut sa fie asa,am spus eu cu frica.
-Nu,e vina mea…daca nu as fi picat in plasa ei ,acum am fi linistiti si…,s-a scuzat el.
M-am dus repede spre el si l-am imbratisat puternic.
-David,eu,tot timpul asta te-am iubit!am rostit cuvintele cu mare grija.
Apoi am coborat in bucatarie.Marian si Iulia vorbeau despre nunta Iulianei.Iuliana se marita cu Vlad peste doua saptamani.David era fericit din cauza asta,iar eu ii impartaseam acel sentiment.
Marian s-a apropriat de noi cu un pahar de sange.Iar eu eram insetata,pentru ca nu am mai baut de mult sange.
Am sorbt din acel pahar incet,iar David zambise cand a vazut chipul meu fericit.

Capitolul 22-Sange de om

David plecase impreuna cu Marian si Iulia la Deva pentru niste acte.Eu m-am mutat la ai mei pentru doua saptamani cu Georgiana.
Mama era incantata sa aiba fetita alaturi de ea.Ea o alinta cel mai mult dintre noi toti.Dar m-am gandit si la consecinte.Daca Georgiana o va musca?Cum ii voi explica asta tatalui meu.
Prima saptamana a fost usoara.Doborasem recordul:nu am baut sange doua zile su nu prea aveam nevoie.Dar Georgiana avea.
Bea sange la fel de mult ca si mine la inceput.Dar eram asa de fericita sa o vad ca e sanatoasa-daca nu putea sa bea sange,putea muri-.Spre norocul meu,la nastere m-a ajutat Marian.
Era joi si am iesit la plimbare singura.Eram foarte insetata.Nu bausem de ceva zile.Mainile melee ram mai albe decat zapada.Un baiat se apropria de mine.Mirosul de flori ma atragea spre el.Am pasit spre acel baiat.Era asa de atragator incat nu i-am rezistat si mi-am infipt coltii in el.
Se auzeau bataile inimii lui,atat de tare ca niste tobe.Extrageam sangele cu putere si nu stiam cum sa ma opresc.David imi auzi gandurile si imi spuse sa ma opresc.
Era ceva neobisnuit.Ceva ciudat la pielea mea…se facuse exact la fel cum era inainte de transformarea in vampir.Era colorata,nu palida.
-Iris,nu trebuia sa faci asa ceva!spuse o voce dulce.
Cand m-am intors,David era cu mainile incrucisate si se uita la cadavrul baiatului ce zacea pe asfaltul rece.Apoi ma privi urat .
-De ce ai facut asta?m-a intrebat el,facand un pas spre mine.
-Nu stiu!Eram prea insetata ca sa mai gandesc,am raspuns vinovata.
Il auzeam cum se intoarce pe calcaie pentru a se apropria de trupul neinsufletit al baiatului.Se uita la el cu mila,de parca ar fi ruda cu el,iar eu eram criminal in serie.
-Iris,imi pare foarte rau!a spus el incet.
-De ce?Doar e vina mea!am strigat eu.
-Pentru ca nu ti-am spus cum e atunci cand bei sangele oamenilor.Trebuia sa te avertizez.Probabil vei devein acum dependent de sangele lor,explicase el cu mult calm.
Ma uitam in jos tacuta.Imi era teama pentru ca puteam deveni “carnivora”.
-Nu te teme,Iris!spuse el,venind spre mine.Nu voi lasa asta sa se intample.Hai sa mergem!
-Si ceilalti?am zis inaintand.
-Vor veni si ei la momentul potrivit,a raspuns in timp ce ma lua in brate.
Aveam o senzatie placuta cand ma tinea in bratele lui.Raceala lui imi incalzea sufletul.Imi aminteam ceva ciudat.David ma ducea spre un cabinet medical,iar eu eram nervoasa,de parca eram in pericol.
-Ah,stiu momentul acela!zise el fericit.
-Serios?am spus,dandu-mi ochii peste cap.
-Da!Erai inca om si ai lesinat-din ce cauza nu stiu,pentru ca nu iti puteam citi gandurile-si eu te-am dus la cabinet.
-Si?
-Erai nervoasa,imi spuneai sa te dau jos din bratele mele.
Suna ca mine.Adica eram eu Omul,nu creatura asta care va trai mii si mii de ani.
David era cu privirea spre cer,se uita fix la un nor in forma de inima-nu semana dar avea o forma aproximativ la fel-si apoi isi apleca privirea spre mine.
-Stii,nu ma voi plictisi niciodata de tine!martusrisi el.
Nu puteam sa imi ascund zambetul.

victoria f Pictures, Images and Photos" border="0" alt="" />
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.fairiesvampires.com/profile/Lostinthedark

Capitolele 21,22
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rockoteca Online \m/ :: Happy zone :: Art Spirit :: Creatii Proprii :: Vampirul III - Lacrimi Uitate-
Mergi direct la: