Ne-am mutat www.rockoteca.info

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Capitolul 23-Un final fericit

In jos 
AutorMesaj
Lostinthedarkness
Administrator
Administrator

Scorpion Numarul mesajelor : 649
Varsta : 23
Localizare : Acvanistan
Puncte : 826
Data de inscriere : 07/03/2009

MesajSubiect: Capitolul 23-Un final fericit   Vin Mai 22, 2009 8:06 am

De fiecare data cand o vad pe Georgiana scancind sau zambind mie imi vine sa zambesc.
Acum are sase luni si e o minunatie.Pielea ei palida stralucea cand dadea de o raza de soare.Doar ei i se intampla asta.
Deja stia sa mearga si era destul de rapida pentru varsta ei.
Iuliana era maritata si planuia sa adopte un copil.Nunta ei nu a fost o mare petrecere,ci o ceremonie mica cu putini invitati:Maria era si ea prezenta…descoperise intr-un final identitatea lui Vlad si ramase socata,dar i-a trecut.Parintii mei erau mandrii de Iuliana lor cea mica.Apoi au fost Cezar,Alexa si Ines cu logodnicul ei,Dragos.Bineinteles ca Cezar a trebuit sa il testeze de mai multe ori pentru a vedea ce ii poate pielea.Familia Petrescu organizase nunta si erau entuziasmati pentru ca avea o nepoata-prima lor nepoata- care se marita.
Eram in camera de zi si stateam toti in jurul masutei plina de cesti de cafea sau ceai nebaute.Iulia era asa de fericita si se uita la noi cu bucurie,cu ochii ei verzi.Parul ei roscat,flutura fericit la atingerea mainii lui Marian.
Usa se tranti.Toti am intors capul,uimiti de prezenta Emiliei.
Ochii ii erau furiosi si ma atinteau pe mine.David statea langa mine cu fata inclestata si enervate.
-De ce,Iris?De ce a trebuit sa te intorci?spuse Emilia furioasa.
Nu am spus nimic.Iuliana a dus-o pe Georgiana sus la ea in camera,dupa ce ingerasul a inceput sa planga.
Eu o priveam infuriate si gata sa sar la gatul ei.Dar David m-a oprit.”Te rog calmeaza-te!”implora el in gand.
L-am ascultat.Emilia pasea infuriate spre noi.
-Niciun pas in fata!ameninta Marian.
Cezar sari pe Emilia ca din minune.Nu am putut uita tipatul Emiliei cand a picat pe podea.David a scos-o afara,lasand in urma o mare parte din hainele Emiliei.
Am fugit pana in curtea din spate.Acolo Marian ii facuse deja felul Emiliei.Iar acum,David si Iulia aprindeau focul.
Imediat dupa,David veni spre mine si ma imbratisa puternic.
Dupa cateva ore puteam respire usurati.Georgiana dormea linistita,iar noi doi ne uitam la ea ca la a opta minune a lumii.
-Te iubesc!am spus amandoi deodata.

Tears Pictures, Images and Photos" border="0" alt="" />
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.fairiesvampires.com/profile/Lostinthedark

Capitolul 23-Un final fericit
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rockoteca Online \m/ :: Happy zone :: Art Spirit :: Creatii Proprii :: Vampirul III - Lacrimi Uitate-
Mergi direct la: